امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر، مراسم جشن میلاد باسعادت کریمه اهل بیت٬ حضرت فاطمه معصومه(س) و شمس الشموس امام رضا(ع)، در ایام خجسته دهه کرامت با حضور بانوان بوشهری در کارگاه ساخت ضریح خیمه گاه امام حسین(ع) برگزار شد.

نظرات (0) کلیک ها: 1089

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر گفت: عملیات ساخت ضریح خیمه‌گاه امام حسین(ع) و حضرت قاسم (ع) در استان بوشهر از دی‌ماه ۹۴ آغاز شد و اکنون ۷۵ درصد پیشرفت دارد.

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر، عبدالرضا مطاف در همایش مسئولان ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر و هیئت امنای موکب‌ها با بیان مردم استان بوشهر در ساخت ضریح خیمه‌گاه حضرت ابوالفضل(ع) مشارکت همه جانبه‌ای کردند اظهار داشت: این ضریح با مشارکت همه جانبه مردم استان بوشهر تکمیل و به عنوان یادگارمعنوی و نماد ولایت‌مداری مردم این استان در کربلای معلی نصب شد.

وی با اشاره به کمک 35 میلیارد ریالی مردم استان بوشهر در ساخت ضریح خیمه‌گاه حضرت ابوالفضل(ع) در بوشهر از ساخت ضریح خیمه‌گاه امام حسین(ع) و حضرت قاسم (ع) در استان بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: ضریح خیمه‌گاه امام حسین(ع) در قدمگاه عباسعلی بوشهر و ضریح حضرت قاسم (ع) در دشتستان ساخته می‌شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر پیشرفت فیزیکی این دو ضریح را 75 درصد اعلام کرد و افزود: مردم ولایت‌مدار بوشهر برای ساخت ضریح خیمه‌گاه امام حسین(ع) تاکنون 10 میلیارد ریال کمک کرده‌اند که برای تکمیل آن به 14 میلیارد ریال دیگر نیاز است.

مطاف با اشاره به تامین 15 میلیارد ریال برای ساخت ضریح حضرت قاسم (ع) در دشتستان تصریح کرد: مردم دشتستان برای ساخت این ضریح مشارکت همه جانبه‌ای داشته‌اند که برای تکمیل آن نیاز به 20 میلیارد ریال دیگر نیاز است.

وی با تاکید  براین نکته که ضریح خیمه‌گاه امام حسین(ع) و حضرت قاسم (ع) تا پایان امسال تکمیل می‌شود افزود: نیاز است برای تسریع در تکمیل این دو ضریح، مردم مشارکت خود را افزایش دهند تا بر اساس برنامه زمان‌بندی دو ضریح تکمیل، حمل و در کربلا نصب شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با بیان اینکه مردم ولایت‌مدار هر روز با حضور در کارگاه ساخت ضریح ارادت خود را به خاندان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) نشان می‌دهند تصریح کرد: در کارگاه ساخت ضریح خیمه‌گاه امام حسین(ع) و حضرت قاسم (ع) در بوشهر و برازجان هر روز مراسم گوناگون برگزار می‌شود و این در حالی است که مراسم اعیاد و شهادت ائمه اطهار(ع) و برپایی دعاهای گوناگون از دیگر برنامه‌ها در این کارگاه‌هاست.

مطاف از اجرای طرح توشه آخرت در ساخت ضریح خیمه‌گاه امام حسین(ع) و حضرت قاسم (ع)  خبرداد و گفت: برای مشارکت همگانی در ساخت دو ضریح یاد شده، دفترچه‌ای صادر شده که زمینه مشارکت مردم در این عرصه افزایش می‌‌دهد و  پس از تکمیل ضریح  نام فرد اهدا کننده در قسمتی از ضریح حک و ثبت می‌شود.

نظرات (0) کلیک ها: 1325

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر گفت: بوشهری‌ها ۱۰۰ میلیارد ریال مردم برای ساخت ضریح خیمه‌گاه ائمه اطهار(ع) پرداخت کردند.

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر، عبدالرضا مطاف در جلسه بررسی روند اجرای ساخت ضریح خیمه‌گاه ائمه اطهار(ع) در استان بوشهر  از ساخت سه نیم‌ضریح در این استان خبرداد و اظهار داشت: ساخت ضریح خیمه‌گاه حضرت ابوالفضل(ع) در بوشهر تحول خاصی ایجاد و مردم ولایت‌مدار و دین‌دار این استان مشارکت قابل توجهی داشتند.

وی با بیان اینکه ضریح خیمه‌گاه حضرت ابوالفضل(ع) در محل مورد نظر در عراق نصب شد افزود: مردم استان بوشهر در ساخت ضریح خیمه‌گاه حضرت عباس(ع)  35 میلیارد ریال پرداخت کردند.

ضریح خیمه‌گاه بیش از 70 درصد پیشرفت دارد

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر از ساخت ضریح خیمه‌گاه امام حسین(ع) و حضرت قاسم (ع) در  استان بوشهر خبرداد و گفت: عملیات ساخت این دو ضریح  در مرحله قلم‌زنی و خاتم‌کاری است که بیش از 70 درصد پیشرفت دارد.

مطاف با بیان اینکه ساخت این بارگاه‌های اهل بیت(ع) از افتخارات مردم ولایت‌مدار استان بوشهر است افزود: مردم استان بوشهر علاقه وافری به ائمه اطهار(ع) دارند به‌گونه‌ای که در بازسازی ضریح این بزرگان مشارکت وصف‌ناپذیری دارند.

24 میلیارد ریال برای ساخت ضریح خیمه‌گاه امام حسین(ع) از سوی مردم بوشهر پرداخت شد

وی با بیان اینکه برای تکمیل ضریح خیمه‌گاه امام حسین(ع) کمک‌های قابل توجهی مردم استان بوشهر کرده‌اند  گفت: برای ساخت این ضریح 24 میلیارد ریال از سوی مردم بوشهر پرداخت شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر با اشاره به کمک‌های مردمی در ساخت  ضریح حضرت قاسم (ع) در استان بوشهر بیان کرد: در ساخت این ضریح تاکنون مردم استان بوشهر 35.5 میلیارد ریال پرداخت کرده‌اند که جای قدردانی و سپاس دارد.

مطاف با بیان اینکه 14 کیلوگرم طلا  در مرحله قبلی برای طلاکاری ضریح  حضرت عباس(ع) از سوی مردم کمک شد گفت:در  ساخت و بازسازی ضریح خیمه‌گاه حضرت ابوالفضل(ع)، حضرت امام حسین(ع) و حضرت قاسم (ع)  مردم استان بوشهر 100 میلیارد ریال به ستاد بازسازی عتبات عالیات پرداخت کرده‌اند.

دو ضریح خیمه‌گاه امام حسین(ع) و حضرت قاسم (ع) تا پایان سال 96 تکمیل می‌شود

وی با اشاره به اینکه مردم ولایت‌مدار استان بوشهر در عرصه ساخت ضریح امامان معصوم(ع) مشارکت جدی دارند اظهار داشت: عملیات ساخت ضریح خیمه‌گاه امام حسین(ع) و حضرت قاسم (ع) در مرحله قلم زنی است که  پیش‌بینی می‌شود  این دو ضریح تا پایان سال 96  تکمیل و نصب شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر گفت: به استثنای خاتم‌کاری حدود 11 نفر استادکار حرفه‌ای در ساخت، طلاکاری، نقره‌کاری دو ضریح خیمه‌گاه امام حسین(ع) و حضرت قاسم (ع)  فعالیت می‌کنند.

مطاف با اشاره به تامین طلای زرد و نقره مورد نیاز ضریح یاد شده از سوی مردم ولایت‌مدار استان بوشهر تصریح کرد: تمام هزینه‌‌های ساخت ضریح خیمه‌گاه امام حسین(ع) و حضرت قاسم (ع) را مردم  استان بوشهر پرداخت می‌کنند.

نظرات (0) کلیک ها: 1374

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

رییس ستاد بازسازي عتبات عاليات استان بوشهر از ساماندهي، ثبت و صدور مجوز ۳۲ موكب درون مرز و برون مرز اين استان در ايام اربعين حسيني ۹۶ خبرداد.

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر، عبدالرضا مطاف، مسئول ستاد بازسازي عتبات عاليات استان بوشهر در حاشيه سومين جلسه استاني ستاد اربعين 96، از ساماندهي، ثبت و صدور مجوز موكب هاي ايام اربعين حسيني خبرداد گفت: پيش بيني امسال ستاد بازسازي عتبات عاليات در قالب كميته پشتيباني و ساماندهي موكب هاي اربعين حسيني در سال 96 بين 25 تا 32 موكب درون مرز و برون مرز توسط استان بوشهر در اين ايام صدور مجوز و برپا خواهد شد.


ساماندهي 27 موكب خودجوش مردمي در مسيرهاي كربلا و نجف اشرف

رییس ستاد بازسازي عتبات عاليات استان بوشهر در ادامه افزود: موكب هاي مردمي و خودجوش استان بوشهر با نظارت ستاد بازسازي عتبات عاليات؛ آمادگي پذيرايي روزانه از 10 نفر زائر در پنج موكب مرز شلمچه خرمشهر، 10 هزار نفر زائر در 12 موكب مسير نجف به كربلا و 20 هزار نفر زائر اربعين حسيني در 10 موكب مستقر در كربلا را دارد و همچنين در حال رايزني و پيگيري براي ايجاد اسكان زائران ايراني در قالب موكب هاي مردمي در نجف اشرف هستيم.

استقرار 12 موكب جاده اي در پنج جهت جغرافيايي استان بوشهر

وي از استقرار موكب هاي صلواتي جاده اي در پنج جهت جغرافيايي استان بوشهر خبرداد و اظهار داشت: ستاد بازسازي استان بوشهر در بحث پشتيباني و پذيرايي كاروان هاي زائران در مسير جاده اي نزديك به 12 موكب صلواتي و فرهنگي براي اربعين امسال را در جغرافياي كرانه خليج فارس بندر بوشهر، مرز ورودي جنوبي شهرستان هاي كنگان و عسلويه، ورودي مركزي در جاده امامزاده ميراحمد (ع) شهرستان تنگستان، ورودي شرقي در شهر برازجان، ورودي شمالي در بندر ديلم صدور مجوز و ساماندهي خواهد كرد.

پذيرايي روزانه از 50 هزار زائر اربعين در 18 موكب بوشهر

دبير كميته پشتيباني و ساماندهي ستاد اربعين حسيني استان بوشهر خاطرنشان كرد: در سال گذشته در 15 موكب برون مرز مسير كربلا و نجف اشرف و سه موكب درون مرز در موكب هاي اوقاف بوشهر، سپاه امام صادق (ع) و ستاد بازسازي عتبات عاليات قريب به 50 هزار نفر روزانه در سه وعده پذيرايي انجام شد و در اين راستا ميزان كمك هاي نقدي و غيرنقدي به موكب هاي درون مرز و برون مرز استان بوشهر در مراسم بزرگ اربعين حسيني در سال 95 بيش از ۱۰ ميليارد و ۸۴۰ ميليون ريال هزينه بوده است كه از اين آمار نزديك به 60 درصد كمك ها توسط كمك هاي خودجوش مردمي انجام شده است.

اعزام 750 نفر خدام بوشهري به كشور عراق

مطاف در ادامه اضافه كرد: در ايام اربعين حسيني سال 95 تعداد 750 نفر از خادمان افتخاري آقا و خانم از استان بوشهر را به 15 موكب مستقر در كشور عراق به منظور انجام خدمات پشتيباني و پذيرايي و اجراي برنامه هاي فرهنگي ويژه زائران عتبات عاليات اعزام كرديم.
 
راه اندازي كانال تلگرامي «طریق القدس» ويژه زائران اربعين حسيني

رییس ستاد بازسازي عتبات عاليات استان بوشهر در پایان از راه اندازی و فعاليت کانال اطلاع رسانی تلگرامی جهت بهره گیری فرهنگی زائرین اربعین حسینی در این ایام خبرداد و گفت: این کانال اطلاع رسانی و فرهنگی با نام «طریق القدس» به نشانی تلگرامی https://t.me/tarighalghods طراحی و راه اندازی شده است که شامل ارائه محتوا ویژه آگاهی بخشی زائرین اربعین حسینی در مسیر پیاده روی است.

نظرات (0) کلیک ها: 1347

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر از کلنگ زنی آغاز ساخت یادمان و بازسازی مزار مبارز جنوب ایران «سردار شهید رئیسعلی دلواری» در قبرستان وادی سلام نجف اشرف عراق با حضور آیت الله صفایی بوشهری، امام جمعه بوشهر خبر داد.

نظرات (0) کلیک ها: 1885

افراد آنلاین

ما 12 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم