رئیس بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر از ساخت ضریح خیمه‌گاه امام حسین (ع) و حضرت قاسم(ع) در استان بوشهر خبر داد.

عبدالرضا مطاف پیش از ظهر امروز در نشست اعضای ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر با امام‌ جمعه بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر مفتخر است که ضریح خیمه‌گاه حضرت ابوالفضل را در مدت ۲۶ ماه در بوشهر ساخته است و امسال در مراسم اربعین حسینی، زائران می‌توانند این ضریح را زیارت کنند.

وی با اشاره به تشکیل ستاد اربعین در استان بوشهر تصریح کرد: تاکنون ۵ موکب رسمی در عراق و دو موکب هم در ایران حدفاصل شلمچه تا چزابه بنام ستاد عتبات عالیات استان بوشهر احداث‌ شده است و روز گذشته نیز ۵ کاروان کمک‌های مردمی نیز روز گذشته از بوشهر به عراق اعزام شدند.

 

رئیس بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر با اشاره به ساخت دو ضریح جدید مربوط به امام حسین (ع) و حضرت قاسم (ع) در استان بوشهر اظهار داشت: پنجشنبه هفته جاری از مرز شمالی استان این دو ضریح که ۲۰ درصد کار ساخت آن‌ها انجام‌ شده وارد استان بوشهر می‌شود و پس از عبور از امامزاده شاه عبدالله و روستای عامری وارد دیلم خواهد شد.

 

مطاف ادامه داد: صبح جمعه این دو ضریح به گناوه و سپس شهرستان دشتستان و شهرهای ارم، بوشکان و کلمه، شهرستان تنگستان و دشتی اعزام خواهد شد.

 

وی گفت: نهایتاً صبح روز ۲۸ صفر این دو ضریح وارد بوشهر می‌شوند و ۲۹ صفر به سمت دشتستان حرکت خواهد کرد و در طول مسیر از روستاهای کره بند، گز بلند عبور خواهد کرد و شب ۳۰ صفر وارد برازجان خواهد شد و روز بعد در مقام شاهزاده ابراهیم مراسم باشکوهی برگزار خواهد شد.

رئیس بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر خاطرنشان کرد: بر این اساس ضریح خیمه‌گاه حضرت قاسم در شهر برازجان مستقر خواهد شد و عملیات ساخت آن انجام می‌شود و ضریح خیمه‌گاه امام حسین (ع) برای ساخت و تکمیل، راهی کارگاه ساخت در شهر بوشهر خواهد شد


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

افراد آنلاین

ما 8 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم